22 Cze 2026
Aniela - nasza mistrzyni przyrody
Nasza uczennica Aniela Chowaniec z klasy 7a zachwyciła jury VI Konkursu Przyrodniczego organizowanego przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Krakowie, prezentując ambitny temat: „Ochrona czynna siedlisk przyrodniczych – sztuka czy rzemiosło?”. Jej pasja do torfowisk i odwaga w prezentowaniu wiedzy przed ekspertami z całej Małopolski zasługują na wielkie brawa!
Nagrodą była niesamowita wyprawa w najciekawsze zakątki województwa świętokrzyskiego. Aniela tropiła rzadkie storczyki na murawach kserotermicznych, badała pH wody na torfowiskach i „podróżowała w czasie” w Centrum Geoedukacji. Od naukowych analiz po zachwyt nad dziką przyrodą doliny Nidy – to była dla Anieli przygoda, która inspiruje.
Anielko, gratulujemy wiedzy i życzymy kolejnych sukcesów! Jesteśmy z Ciebie dumni!